12-10-2017 10:19 14328
Արդշինբանկը բարելավել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ և գյուղատնտեսությամբ զբաղվող անհատ ձեռներեցներին և իրավաբանական անձանց տրվող վարկերի պայմանները: Համաձայն նոր պայմանների, ՀՀ դրամով տրամադրվող վարկի տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է 11.25%-ից, ԱՄՆ դոլարով վարկի դեպքում` 9.75%-ից, իսկ Եվրոյով տրամադրվող վարկի դեպքում` 9%-ից: Վարկերը տրամադրվում են առանց հաճախորդի գործունեության ֆինանսական վերլուծության և եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի ներկայացման:
«Արդշինբանկը, ընդառաջ գնալով ձեռնարկատիրական գործունությամբ զբաղվող հաճախորդներին, բարելավել է միկրոձեռնարկատիրական վարկերի պայմանները, համաձայն որի, հաշվի շրջանառության մեծությունը անմիջականորեն անդրադառնում է վարկի և´ տոկոսադրույքի, և´ գումարի վրա, այսինքն, որքան մեծ է հաճախորդի հաշիվների շրջանառությունը և որքան երկար է հաճախորդն ապահովում շրջանառություն, այնքան ավելի մեծ գումարով և ցածր տոկոսադրույքով է տրամադրվում վարկը: Այս վարկերը մենք տրամադրում ենք բիզնես գործունեության նվազագույն վերլուծությամբ, ինչը խթան կհանդիսանա ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտների բիզնեսի զարգացման համար»,- նշեց Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Նշենք նաև, որ տվյալ վարկատեսակի շրջանակներում Բանկն իրականացնում է նաև ՀՀ բանկերում և վարկային կազմակերպությունում առկա անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի վերաֆինանսավորում` վարկառուին հասանելի տոկոսադրույքից 0.5-1 տոկոսային կետով ցածր տոկոսադրույքով:

12-10-2017 10:19 14329
Ardshinbank has improved the terms of loans granted to entrepreneurs and legal entities engaged in entrepreneurship and agriculture. According to the new terms, the annual interest rate on loans in AMD starts from 11.25%, in USD loans - 9,75%, and in the EUR- 9%. Loans are provided without the financial analysis of the client's business and submission of documents confirming income.
"Ardshinbank has been increasingly engaged in entrepreneurial business, improving micro business loan terms, according to which the circulation rate directly affects the loan and interest rate and the amount, the greater the customer turnover is and the longer the customer provides circulation , the higher is the loan and the lower is the interest rate. We provide these loans with minimal analysis of business activities, which will be a stimulus for the business development of entrepreneurs, " said Armen Gasparyan, Strategic Development Director.
It should also be mentioned that in the framework of this loan the Bank also refinances the mortgages secured by real estate in the Armenian banks and credit organizations at 0.5-1 percentage points lower than the interest rate available to the borrower.