12-10-2017 10:19 14328
Արդշինբանկը բարելավել է ձեռնարկատիրական գործունեությամբ և գյուղատնտեսությամբ զբաղվող անհատ ձեռներեցներին և իրավաբանական անձանց տրվող վարկերի պայմանները: Համաձայն նոր պայմանների, ՀՀ դրամով տրամադրվող վարկի տարեկան տոկոսադրույքը սկսվում է 11.25%-ից, ԱՄՆ դոլարով վարկի դեպքում` 9.75%-ից, իսկ Եվրոյով տրամադրվող վարկի դեպքում` 9%-ից: Վարկերը տրամադրվում են առանց հաճախորդի գործունեության ֆինանսական վերլուծության և եկամուտը հավաստող փաստաթղթերի ներկայացման:
«Արդշինբանկը, ընդառաջ գնալով ձեռնարկատիրական գործունությամբ զբաղվող հաճախորդներին, բարելավել է միկրոձեռնարկատիրական վարկերի պայմանները, համաձայն որի, հաշվի շրջանառության մեծությունը անմիջականորեն անդրադառնում է վարկի և´ տոկոսադրույքի, և´ գումարի վրա, այսինքն, որքան մեծ է հաճախորդի հաշիվների շրջանառությունը և որքան երկար է հաճախորդն ապահովում շրջանառություն, այնքան ավելի մեծ գումարով և ցածր տոկոսադրույքով է տրամադրվում վարկը: Այս վարկերը մենք տրամադրում ենք բիզնես գործունեության նվազագույն վերլուծությամբ, ինչը խթան կհանդիսանա ձեռնարկատիրական գործունեությամբ զբաղվող տնտեսվարող սուբյեկտների բիզնեսի զարգացման համար»,- նշեց Ռազմավարական զարգացման տնօրեն Արմեն Գասպարյանը:
Նշենք նաև, որ տվյալ վարկատեսակի շրջանակներում Բանկն իրականացնում է նաև ՀՀ բանկերում և վարկային կազմակերպությունում առկա անշարժ գույքի գրավով ապահովված վարկերի վերաֆինանսավորում` վարկառուին հասանելի տոկոսադրույքից 0.5-1 տոկոսային կետով ցածր տոկոսադրույքով:

Ардшинбанк улучшил условия предоставления кредитов предпринимателям и юридическим лицам, занимающимся предпринимательством и сельским хозяйством. Согласно новым условиям, годовая процентная ставка по кредитам в драмах начинается с 11,25%, в долларах США - 9,75%, а в евро - 9%. Кредиты предоставляются без финансового анализа бизнеса клиента и подачи документов, подтверждающих доход.
«Ардшинбанк все активнее поддерживает предпринимателей, улучшает условия микропредпринимательского кредитования, в соответствии с которым оборот счёта напрямую влияет на процентную ставку и сумму кредита, чем больше оборот счёта и чем дольше клиент обеспечивает обращение, тем выше кредитная сумма и тем ниже процентная ставка. Мы предоставляем эти кредиты с минимальным анализом деловой активности, что станет стимулом для развития бизнеса предпринимателей», - сказал Армен Гаспарян, директор по стратегическому развитию.
Следует также отметить, что в рамках этого кредитования Банк также рефинансирует кредиты, выданные под залог недвижимости в банках Армении и кредитных организациях на 0,5-1 процентных пункта ниже процентной ставки, доступной заемщику.