26-12-2017 16:32 21796
Իրավաբանական անձ և անհատ ձեռնարկատեր հաճախորդների հեռահար սպասարկումը զարգացնելու նպատակով` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը գործարկել է նոր հնարավորություն՝ TelCell վճարային տերմինալների միջոցով բանկային/քարտային հաշիվների համալրում` վճարման նպատակի արտացոլմամբ: Այդ նպատակով վճարային տերմինալների էկրաններին հայտնվել է վիրտուալ ստեղնաշար՝ ինչպես թվային, այնպես էլ տառային սիմվոլներով՝ հաշվի համալրման նպատակի լրացման հնարավորությամբ: Այսպիսով, իրավաբանական անձ հաճախորդների համար հնարավոր է դարձել առավելագույնս հարմարավետ եղանակով իրականացնել իրենց օգտին վճարումների ընդունումը` այնուհետև քաղվածքների միջոցով նույնականացնելով վճարումների նպատակները և վճարողներին:
Բանկից հայտնում են, որ TelCell ընկերության հետ համագործակցության շրջանակներում Բանկի իրավաբանական անձ և անհատ ձեռնարկատեր հաճախորդները կարող են իրականացնել նաև իրենց ավանդների համալրման և վարկերի մարման գործառույթներ:
Հաշիվների համալրում և վարկերի մարում հնարավոր է իրականացնել 24/7 ռեժիմում ՀՀ ողջ տարածքում տեղակայված 1500 TelCell տերմինալներից ցանկացածի միջոցով: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղային ցանցի ավելի քան 90% - ում նույնպես տեղադրված են TelCell վճարային տերմինալներ, որտեղ կարելի է առանց հերթերում սպասելու իրականացնել բոլոր վերը նշված վճարումները:

VTB Bank (Armenia) has launched a new opportunity for repayment of banking / card accounts through TelCell payment terminals, with the goal of paying for the development of long-term customer service. For this purpose, the virtual keyboard appeared on the payment terminals screens with both numerical and letter symbols, with the possibility of replenishing the account. Thus legal entities have become available to customers in the most convenient way to make payments for their benefit, then by identifying the payment goals and payers through their statements.
The Bank informs that within the framework of cooperation with TelCell, legal entities and individual entrepreneurs can also perform their deposit replenishment and loan repayment functions.
Replenishment of accounts and repayment of credits is possible through any of the 1500 TelCell terminals located throughout the Republic of Armenia in 24/7 mode. More than 90% of the VTB Bank's branch network is also equipped with TelCell payment terminals, which can be used without waiting for all the aforementioned payments.