14-05-2018 15:00 3468
Jasper նախագծի հերթական փուլի անցկացումը ցույց է տվել, որ իրական ժամանակում արժեթղթերի հաշվարկման ավտոմատացման համար հնարավոր է կիրառել բլոկչեյն տեխնոլոգիան:
Project Jasper նախագծի փորձարկման երրորդ փուլի անցկացման մասին հայտարարվել էր 2017 թվականի հոկտեմբերին: Դրան մասնակցել են Կանադայի կենտրոնական բանկը, Տորոնտոյի Ֆոնդային բորսայի TMX Group օպերատորը և Payments Canada ոչ առևտրային կազմակերպությունը:
Կողմերը հաստատել են, որ իրենց կողմից ստեղծված բլոկչեյն հարթակը հնարավորություն կտա վարկյանական գործարք սկսել և փոխանակել ակտիվներն ու փողերը:

Conducting the next phase of the Jasper project has shown that blockchain technology can be used to automate the calculation of securities in real-time.
The third stage of the Project Jasper testing was announced in October 2017. The Canadian Central Bank, TMX Group Toronto Stock Exchange Operator and Payments Canada non-commercial organization took part in it.
The parties have confirmed that the blockchain platform created by them will enable people to start a transaction and exchange their assets and money for a few minutes.