Ռուսաստանի կողմից Աբխազիային հատկացված օգնության ծավալը 10 տարվա ընթացքում կազմել է 44 մլրդ ռուբլի, հայտնել է Հյուսիսային Կովկասի հարցերով ՌԴ փոխնախարար Իգոր Կոշինը:
«Աբխազիային հատկացված ֆինանսական օգնության ընդհանուր ծավալը, որը ՌԴ-ից բյուջեից ստացվել է վերջին տասը տարվա ընթացքում… հավասար է 44 մլրդ ռուբլու»,-ասել Է Կոշինը՝ ելույթ ունենալով Սուխումում ընթացող աբխազա-ռուսական իններորդ գործարար համաժողովում:
Աբխազիային անհատույց օգնության ծավալն աճում է, նշել Է նա:
«2016 թվականին այն կազմել է 5,8 մլրդ ռուբլի, 2017-ին՝ 6,9 մլրդ ռուբլի, 2018-ին Աբխազիայի համար Ռուսաստանի բյուջեից նախատեսված է մոտավորապես 8,6 մլրդ ռուբլի»,-պարզաբանել է Հյուսիսային Կովկասի հարցերով ՌԴ փոխնախարարը:

Объем помощи, оказанной Россией Абхазии за последние 10 лет, составил 44 миллиарда рублей, сказал заместитель министра Российской Федерации по Северному Кавказу Игорь Кошин.
«Общий объем финансовой помощи, предоставленной Абхазии из российского бюджета за последние десять лет, составляет 44 миллиарда рублей», - сказал Кошин, выступая на девятом абхазско-русском бизнес-форуме в Сухуми.
По его словам, объем бесплатной помощи Абхазии растет.
«В 2016 году этот показатель составил 5,8 млрд. рублей, в 2017 году - 6,9 млрд. рублей, в 2018 году из российского бюджета для Абхазии было выделено около 8,6 млрд. рублей», - пояснил заместитель министра Российской Федерации по Северному Кавказу.